טשטוש צלקות בחזה עקב הגיל

סימני מתיחה מופיעים כאשר הגוף גדל במהירות, והעור העוטף אותו נתון תחת תנאי מתיחה ממושכים. הדבר יכול לקרות במספר מצבים: בגיל ההתבגרות, כאשר יש "קפיצות" צמיחה.

לחילופין עלולים להופיע סימני מתיחה סגולים בעת נטילת תרופות ממשפחת הקורטיקוסטרואידים בעת השמנה, וכן בקרב מרימי משקולות. סימני מתיחה שכיחים ביותר בהריון. למעשה, 90% מהנשים ההרות יסבלו מתופעה זו, אשר אינה בעלת השלכות בריאותיות  אולם מסבה אי-נוחות  אסתטית. לא נמצא קשר מובהק בין כמות ושכיחות סימני המתיחה ומספר הלידות, גיל ההרה, משקל ההרה לפני ההריון או משקלה בעת הלידה.

ברמה עקרונית גם נשים וגם גברים סובלים מהופעת סימני מתיחה! מניעת סימני מתיחה היא בלתי אפשרית אולם ניתן להפחית את שכיחותם בדרכים שונות ובעיקר ע״י שתייה מרובה של מים החיונית לשמירה על העור. ישנם אנשים שהגנטיקה (כן מה לעשות גנטיקה אחראית גם על זה) שלהם גורמת להם לפתח סימני מתיחה אולם אין הוכחה ברורה לכך והקשרים עדיין אינם מדויקים שניתן יהיה להסיק מסקנות, מה שכן ניתן לומר על סימני מתיחה זה שאנשים שעורם משוקם במהירות לאחר ניתוח או פציעה מבחינת הצטלקות העור, צפוי לפתח, אם בכלל, סימני מתיחה שלא יבלטו יתר על המידה לעומת אנשים ששיקום עורם לאחר ניתוח או פציעה הוא איטי, הנוטים לפתח קלואידים והצטלקויות לא יפות. אנשים מהסוג השני, צריכים לצפות להופעת סימני מתיחה ברורים ובולטים ברמת וודאות די גבוה. עיקר הסובלים מסימני מתיחה בעור הם:

  • נשים בהריון –  כ- 90% מהנשים בהריון מפתחות סימני מתיחה.
  • נערות בגיל ההתבגרות – יותר מ -60%.
  • נערים בגיל ההתבגרות – יותר מ- 30%.

ב-Dr Beauty אנו מטפלים בטשטוש והעלמת סימני מתיחה כתוצאה:

  • סימני מתיחה כתוצאה משינויים במשקל

  • סימני מתיחה לאחר ניתוח

  • סימני מתיחה לאחר ליידה 

שני השלבים של סימני המתיחה

בשלב הראשון לאחר היווצרות סימני המתיחה, צבעם נוטה להיות ורדרד בשל נוכחות גבוהה של תאים שמייצרים סיבי קולגן ומנסים "להילחם" ולתקן את הקרעים שנוצרו. בשלבים אלה, בהם צבע סימני המתיחה הוא וורדרד, אדמדם או אפילו סגלגל, קל יותר להעלים את סימני המתיחה ולהשיב לעור את האלסטיות והמראה הצעיר שלו. 

בשלב השני, לאחר סוף שלב הניסיון להילחם בקרעים, סימני המתיחה מקבלים גוון לבנבן. בשלב זה קשה יותר לבצע בהצלחה תהליך של העלמת סימני המתיחה. 

CO2 laser (CORE) – Fractional Ablative Treatment CO2 Laser

מערכת לייזר אבלטיבי מבית חברת Syneron העושה שימוש בקרן לייזר אשר מספקת אנרגיה מרוכזת בעוצמה גבוהה מאוד, המאפשרת לטפל בשכבות הרדודות והעמוקות ביותר בעור, וגורמת לעור להפוך רקמות העור הצלקתיות לרקמה רגילה.

הסרת סימני מתיחה בחזה בלייזר יתרונות:

  • טיפול נקודתי ללא זמן החלמה או כאב.
  • תוצאות מעולות לטיפול בסימני מתיחה באזור: בטן, ישבן, מחשוף, זרועות וידיים.
  • הטיפול בלייזר מעודד ייצור של תאי קולגן חדשים שמחדשים את העור ומעלימים את סימני המתיחה.
  • ללא תופעות לוואי.

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו הסבר מקצועי ומפורט

דילוג לתוכן