טיפול במולוסקום

Удаление кондиломы
Удаление моллюска
Удаление кондиломы
הסרת מולוסקום

 זהו זיהום ויראלי הנגרם על ידי וירוס אבעבועות. מולוסקום קנטגיוזום – היא מחלת עור ויראלית מידבקת מאוד שבאה לידי ביטוי ביבלות וירליות דמויות כיפה בצבע העור. בסך הכל ישנם 4 סוגי וירוסים.

השכיחים מביניהם הם סוגים 1 ו -2, הנראים לרוב בקרב מבוגרים ומועברים מינית. כמו כן, זיהום יכול להתרחש דרך מים. בתוך המבנה עצמו יש בועה עם נוזל, דרך הנוזל הזה מתרחש ומתפשט הזיהום.  הזיהום לעיתים קרובות מתרחש אצל ילדים מתחת לגיל 10.ההדבקה מועברת באמצעות מגע עם אדם חולה או באמצעות כלי בית.אצל מבוגרים החשש להדבקה הוא ממגע מיני אשר משפיע על איברי המין, הירכיים, הישבן. 

התסמינים למחלת המולוסקום קונטגיוזום:

  אדם הנדבק במחלה מפתח פפולות אשר אינן מלוות בתחושות כואבות או בגרד. בדרך כלל הגודל של הפפולות הוא קטן בערך 2-5 מ"מ הנראות כמו גבשושית בצבע אדום המופיע על גבי העור

.תקופת הדגירה היא בין שבועיים למספר חודשים.

התסמינים העיקריים הם גושים קטנים ושטוחים על העור שמתפתחים עם הזמן בצורה כדורית. כאשר לוחצים עליה, לעתים קרובות משתחררת הפרשה לבנה.

 טיפול בפפולות בהתחשב בכך שהנגיף מועבר דרך הנוזל הנמצא בפפולה, מסוכן מאוד לטפל בפפולה. כדי למנוע התפשטות של פפולות ישנו צורך לטפל בזהירות רבה בעור סביב הפצע עם אלכוהול באמצעות חומר חיטוי.השיטה הבטוחה ביותר היא הסרת פפולות באמצעות לייזר CO2.

לאחר הרדמה מקומית של האזור המטופל, הלייזר שורף באופן אמין את הפפולה ולא משאיר שום צלקות ומונע את התפשטות הזיהום. הנגיף פעיל בגוף כל עוד יש פפולות פעילות על העור. ברגע שכל הפצעים יוסרו בבטחה, אין מה לחשוש יותר.  האם הפפולות יכולות לחזור?

במקרה ותהליך ההסרה לא עבר באופן מלא ונשארו פפולות קטנות שאינן נראות לעין הן מתחילות לגדול ולהתפשט בכל הגוף בעת מגע.לאחר ההסרה מלאה של כל הפפולות, ההתפשטות אינה מתרחשת יותר. לזמן קצר אדם הופך להיות חסין מפני נגיף. אך ברגע שמספר הנוגדנים מתחיל לרדת, אדם יכול להידבק בנגיף זה שוב. בקליניקה ד״ר ביוטי יש לנו ניסיון רב של טיפול בווירוס מולוסקום קונטגיוזום.

צוות המומחים שלנו יעזור לכם להיפטר מהמחלה באופן מלא ומהיר.למידע נוסף, ניתן להירשם לייעוץ חינם אצלנו.

 

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו הסבר מקצועי ומפורט

דילוג לתוכן