מהו בוטוקס?

במקורו, בוטוקס הוא רעלן מחיידקים (קלוסטרדיום בוטוליניום), המופק באופן סינטטי. (חיידקים אלה יכולים להימצא בדבש ובקופסאות שימורים). בשימוש הקוסמטי בבני אדם החומר אינו רעיל וגורם להחלשת שרירי הפנים ובכך מפחית את קמטי ההבעה.
אזורי ההזרקה הקלסיים של הבוטוקס הם בין הגבות ולצידן. בקליניקה לרפואה אסתטית ד"ר ביוטי אנו מקפידים מאוד על הזרקה של מינונים מדויקים לאזור ועל שילוב נכון של בוטוקס וחומרי מילוי. כל זה כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר ולשמור על מראה טבעי.
הבוטוקס שייך למשפחת הטיפולים האסתטיים הלא פולשניים. מדובר בחלבון שיודע להרפות את השריר במקום שבו הוא מוזרק, כך שהוא אידאלי עבור כל אותם מקומות שבהם פעולת השרירים גורמת לקמטים: בין הגבות, בצדי העיניים או במצח. אפשר להיעזר בו גם במקומות אחרים בהם פעולת השרירים גורמת לחוסר סימטריה כמו בגבות, או לכל מקרה בו הם עשויים לפגוע בהרמוניה של הפנים (שפתיים, צוואר ועוד).
אם בוטוקס רעיל, איך הוא לא משפיע לרעה על הגוף?
כמויות הרעלן המוזרקות לעור קטנות מאוד, חודרות לעומק של מספר מילימטרים בלבד והן לא מגיעות למערכת הלימפה או הדם. החומר נשאר באזור המטרה ולא מתפזר הלאה.

אז כיצד בוטוקס פועל?
כל השרירים בגופנו מופעלים על ידי חומר שעובר בין העצב לשריר. חומר זה נקרא אצטיל כולין. בוטוקס מעכב את שיחרור אצטיל כולין. וכך, למרות שפעולת העצב אינה משתנה, השריר מפסיק זמנית להתכווץ.
לפני הטיפול
ש להסביר לרופא אילו קמטים מפריעים לך, ומה תוצאות הטיפול להן את/ה מצפה.
יש להודיע לרופא על שימוש בתרופות. עליך לציין באם הינך אלרגי/ת לדבר כלשהו. אם את/ה לוקח/ת טיפול תרופתי כלשהו בהווה: תרופות כגון אספירין, פניצלאמין, חוסמי קלציום, כינון ואנטיביוטיקה מסוג אמינוגליקוזידים יכולים להגביר את השפעת הטיפול בבוטוליניום.
סוגי טיפולים
בוטוקס יכול לשמש כטיפול בפני עצמו, במקרה של החלקת קמטי הבעה, או כחלק מטיפול נרחב יותר למילוי קמטים. קמטי הפנים מתחלקים לשני סוגים עיקריים: קמטים דינמיים, הנמצאים בחלק העליון של הפנים ומודגשים בזמן הבעות פנים, וקמטים סטטיים הנמצאים בחלק התחתון של הפנים (מעל השפה העליונה, בלחיים ובצדי האף). בוטוקס הוא אמנם חומר נהדר להרגעת קמטים דינמיים, אך ישנם חומרים טבעיים יעילים בהרבה לטיפול בקמטים סטטיים – חומצה היאלורונית וקולגן. טיפול למילוי קמטים בקליניקה ד"ר ביוטי כולל את שני סוגי הטיפולים המעניקים לפנייך תוצאה שלמה ומראה עור צעיר, וכל זאת בטיפול ממוקד, מקצועי ונטול כאב.

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו הסבר מקצועי ומפורט

דילוג לתוכן