נשירת שיער אחרי השתלה

כל מי שמתעניין בהשתלת שיער ודאי תוהה מה קורה לאחר השתלת השיער ? האם יש כאבים ? האם יש טיפולים משלימים ? האם צריך להימנע מדברים מסוימים ? האם צריך להשתמש בתרופות או בתכשירים מסוימים ? ומתי בכלל רואים תוצאות חלקיות / מלאות של השיער המושתל.

מלבד הסיבה העיקרית שהיא גנטית-הורמונלית, ישנן סיבות לנשירת שיער אצל גברים נוספות:

  • טיפול תרופתי – כאמור, ישנן תרופות שאחת מתופעות הלוואי שלהן היא פגיעה בזקיקי השיער במנגנונים שונים. תרופות לטיפול בלחץ דם, באקנה, בדיכאון, ואפילו תרופות מסוימות לשיכוך כאבים עלולות לפגוע בשיער.
  • תפקוד לקוי של בלוטת התריס – בלוטת התריס אחראית על חילוף החומרים בגוף . תפקוד לקוי של הבלוטה, יכול להשפיע על השיער ולהביא לדילולו ולנשירתו.
  • לחץ – כאשר אנו נמצאים בתקופת לחץ, ישנה האטה בזרימת הדם והפחתה באספקה של חומרים חשובים לשיער, מה שעלול להוביל להתקרחות .
  • תזונה לקויה – תזונה לקויה מביאה לחוסר איזון במטבוליזם של הגוף ולפגיעה בזקיקי השיער. מתרחש בעיקר בדיאטות נטולות פחמימות. 

לאחר השתלת שיער מומלץ לעבור טיפול פלזמה.

מהו הטיפול ב-PRP?

המונח PRP מייצג את ראשי התיבות Platelets Rich Plasma, ובעברית: פלזמה עשירה בטסיות.

הטיפול ידוע גם בשמו “טיפול הערפד” או בשם “פלזמה לשיער”. בדם הזורם בגופנו, ישנם שלושה סוגים של תאים: תאי דם אדומים, תאי דם לבנים וטסיות דם.

ממה עשויות זריקות prp לעידוד צמיחת השיער?

זריקות PRP מופקות מדמו של המטופל, ע”י לקיחת דם בצורה המקובלת (כמו בתהליך תרומת דם למשל), הכנסת הדם למכונה המסובבת אותו תחת כוחות צנטריפוגליים במטרה לזקק את טסיות הדם ולהפריד אותן משאר מרכיבי הדם. באמצעות מזרק הרופא יוציא את טסיות הדם מהפלזמה. לאחר מכן הרופא ירדים את אזור הקרקפת, ויזריק טסיות אלו היישר אל האזורים המקריחים בקרקפת. לאחר הזרקת הטסיות אל הקרקפת הן מובילות לשרשרת תהליכים בגוף, דבר המוביל להזרמת גורמי גדילה לאזור המוזרק. גורמי הגדילה מסייעים להתחדשות וליצירת תאים חדשים ובכך מסייעים לריפוי הרקמה.

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו הסבר מקצועי ומפורט

דילוג לתוכן