טשטוש סימני מתיחה בחזה לאחר לידה

לאחר הלידה, או לאחר עלייה חדה במשקל בגופן של נשים רבות מתגלים סימני מתיחה על העור בדמוי צלקות. מעבר לתהליך הלידה עצמו, שעבור האישה הוא משמח ואינו פשוט בו זמנית, עולה הצורך לחזור למבנה הגוף שלפני הלידה, ולהעלים ולטשטש את סימני המתיחה שנוצרו עקב עלייה מהירה במשקל ומתיחת יתר של העור במהלך ההריון. כיום, ישנן מספר שיטות להתמודד עם סימני המתיחה.

מה גורם להופעת סימני מתיחה?

הסיבות לסימני מתיחה הם ש"קריעת העור" נעשית בשל השמנה מהירה (הריון, השמנת יתר), אשר אינה מאפשרת לעור להימתח יחד עם הגדילה המהירה. סיבי הקולגן שבעור נקרעים כתוצאה ממהירות הגדילה והלחץ על העור – ואלו יוצרים את סימני המתיחה. יש אומרים שגם סיבות הורמונליות וגנטיות גורמות לתופעה זו.

לייזר לטיפול בסימני מתיחה – ניתן לטשטש בצורה משמעותית את רוב סימני מתיכה הטריים לאחר לידה, הריון או השמנה מהירה, יחד עם זאת, בדרך כלל לא ניתן להעלים ב 100% סימני מתיכה ישנים שנגרמו במהלך ההריון או אחרי לידה, אך כן ניתן ברוב המקרים לטשטש את הצלקות מסוג זה (סימני המתיכה) באמצעות מכשיר הלייזר. מדובר על סדרה של טיפולים שמתבצעים אחת לתקופה  (תקופת החלמה נידרשת להרגעת העור בין טיפול אחד לשני על מנת לבנות רקמת עור חדשה אשר תטשטש את הצלקת).

הסרת סימני המתיחה בלייזר

הסרת סימני מתיחה בלייזר היא תהליך ניתוחי שבו נעשה שימוש בלייזר כדי להסיר אזורים בעור שעליהם סימני מתיחה. לאחר שהעור הזקן והמתוח הוסר, עור חדש וחלק גדל במקומו. ברוב המקרים, נדרשת סדרת טיפולים כדי להסיר לחלוטין את סימני המתיחה. התהליך בטוח, עם תופעות לוואי מעטות, ובדרך כלל זמניות ומינוריות.

טיפול הסרת סימני מתיחה בלייזר עוקף את שכבת העור העליונה ומגיע אל הדרמיס (אשר בו, כאמור, ממוקמים הקרעים), שם, הוא יוצר סוג של גירוי, הגורם לגוף לצורך לבנות את עצמו מחדש באזור המטופל. הגוף בונה את שכבות הקולגן והאלסטין ובנייתן המחודשת סוגרת ומרפאת את הקרעים אשר היוו את סימני המתיחה בעור. כמו כן, ממריץ הלייזר את פעילות התאים באזור ויוצר מיני-היווצרות של פיגמנטציה, אשר מטשטשת את קווי הקרע. מדובר בטיפול שאיננו מכאיב, איננו פולשני, חסר תופעות לוואי ומספר הפעמים שתצטרכו לחזור עליו תלוי בגודלם של סימני המתיחה, גילם, מהירות תגובת העור שלכם וכד'.

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו הסבר מקצועי ומפורט

דילוג לתוכן