הסרת קונדילומה

קונדילומות הן יבלות הנמצאות באזור האנוגניטלי (פרינאום, פי הטבעת, איברי המין). מצב פתולוגי זה הוא ביטוי לזיהום בנגיף הפפילומה בעל סיכון אונקוגני נמוך.

 

קונדילומות הן ביטוי לנגיף הפפילומה האנושי (HPV). קונדילומות הן דלקות שנראות כמו צמיחה פפילרית של העור והריריות. הן יכולות לקבל הופעה של כיבים אם המחלה מוזנחת, ולכן מסוכן מאוד לדחות את הטיפול.

 

קונדילומה היא סוג של נגע בעור או גידול. מקומות הופעתם הם אלה שבהם מתרחשים גירוי וחיכוך, לכן עליך לעבור בדיקה מעת לעת – אף איש אינו חסין מפני מחלה זו. ישנם מקרים תכופים בהם קונדילומה מופיעה על איברי המין, כמו גם פפילומה. לרוב הנגיף מועבר מינית.

עור מגורה, לחות מהפרשות או מקומט מזיעה – זאת הסביבה הנוחה ביותר להתפתחות קונדילומות. (איברי המין, בתי השחי, הישבן, זוויות הפה, המפשעה).

 

קונדילומות מחולקות לשתי קבוצות:

קונדילומות רחבות. הם נראים כמו פטריה עם גזע רחב ועבה.

– יבלות באברי המין. יש להן מבנה אונות ועור דק, לפעמים הן דומות לראש של כרובית. הן נקראות גם קונדילומות. הופעת יבלות באברי המין מסוג זה מסוכנת לבריאות האישה: הן עלולות להוביל לסרטן צוואר הרחם במקרים מתקדמים מסוימים.

– קונדילומות מופיעות על בסיס נגיף הפפילומה האנושי. לפעמים תקופת הדגירה יכולה להימשך אפילו מספר שנים. הכל תלוי באופן שבו גוף האדם מגיב לגורמים חיצוניים, במילים אחרות, עד כמה חזקה המערכת החיסונית שלו.

 

ברוב המקרים, קונדילומה מתפשטת, לעתים רחוקות אינה משנה את מספרה במשך זמן רב. אבל ב 100% מהמקרים הקונדילומה תתפשט, זה רק עניין של זמן. כמו כן, באתר של יבלות באברי המין מופיעים דימומים, סדקים, אדם חווה כאב ואי נוחות. בנוסף לפגם קוסמטי, קונדילומות מביאות גם אי נוחות פסיכולוגית. קונדילומה משבשת את התפקוד המיני ומהווה מכשול ללידה.

 

בנוסף, ניתן להבחין בקונדילומות, כמו כל סוגי נגיף הפפילומה האנושי, הפוגעות בעור ובריריות איברי המין, במידת הסיכון האונקוגני מחולק לסוגים בסיכון גבוה ובסיכון נמוך. מידה גבוהה של סיכון מתבטאת בעובדה שלנגיפים אלו יכולות להיות השלכות שליליות ביותר, כגון דיספלסיה צוואר הרחם, סרטן צוואר הרחם. ומידת סיכון נמוכה היא המעבר של פפילומות לקונדילומות.

 

קונדילומה היא אחד הזיהומים השכיחים ביותר בעולם, למרבה הצער, היא מופיעה בכל שכבות האוכלוסייה ברחבי העולם. הסיכון לזיהום הוא די גבוה – אם עברת יחסי מין לא מוגנים, אתה כבר נמצא בסיכון.

 

כל אחד יכול להידבק דרך יחסי מין. אם יכולה להדביק ילד במהלך הלידה, קיימת גם סכנת זיהום בבית. שימוש בקונדום מפחית את הסיכון לזיהום אצל בני זוג מיניים.

 

שיטות הטיפול

 

בפועל, לא כל מקרה של מחלת וירוס הפפילומה מלווה בהופעת יבלות באברי המין. עם זאת, אם זה כבר קרה, יש צורך בטיפול דחוף.

 

ישנן שיטות שונות להסרת יבלות באברי המין.

 

 1. הסרת יבלות באברי המין עם חנקן נוזלי. משטח העור מטופל בחנקן נוזלי, באמצעות צמר גפן או תרסיס. ההליך חוזר על עצמו כל 7-14 יום על מנת להבטיח כי כל היבלות הוסרו. שיטה זו זולה, אך היא גורמת לכאבים עזים, והיפרפיגמנטציה או צלקות מופיעים לעיתים קרובות באתרי הטיפול.
 2. דיאתר-קרישה היא שיטת טיפול כואבת ומשאירה אחריה צלקות מתמשכות, ולכן משתמשים בה רק להסרת יבלות בודדות.
 3. טיפול רפואי. למרבה הצער, ברוב המקרים, יישום של התרופה יכול להיות מלווה בשריפה קשה ובכאבים, במקרים מסוימים עלולה להופיע היפרפיגמנטציה וצלקות.
 4. הסרת קונדילומה באמצעות לייזר.

יתרונות של הסרת קונדילומה בלייזר

 

 • הלייזר פועל בצורה נקודתית על הרקמה הפתולוגית – רקמה בריאה אינה ניזוקה במהלך ההליך
 • ההליך הוא ללא מגע, ואין דימום במהלך ההליך, מה שמקטין את הסיכון לזיהום במהלך ההליך לאפס
 • אפקט קוסמטי גבוה – העור משוחזר וחוזר למבנה הקודם שלו
 • הלייזר הוא בעל היכולת להסיר את הגידולים מהקרום הרירי
 • ההליך אינו מצריך הכנה מיוחדת מצד המטופל, וגם אינו דורש זמן רב
 • ללא תפרים, ללא חתכים בעור
 • המטופל חוזר מיד לקצב החיים הרגיל שלו, בין אם זה עבודה או לימוד. אינך צריך להגביל את עצמך בעבודה ובלימודים, אולם עליך לעקוב אחר הוראותיו של מומחה
 • היעדר מוחלט של תגובות אלרגיות, בניגוד לשיטות הטיפול האחרות
 • והכי חשוב, חוסר הכאב של ההליך. הכל קורה כל כך מהר, עד שהחולה לא יספיק להבין. רוב המטופלים אומרים שהם פחדו מכאב מכיוון שאנחנו מדברים על ריריות, אך ההליך עלה על ציפיותיהם בעניין זה.

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו הסבר מקצועי ומפורט

דילוג לתוכן