עיסוי רפואי

   טכניקה זו הייתה נפוצה במיוחד ברפואה של סין והודו העתיקה, איכן שימשה בהצלחה רבה לטיפול במחלות רבות . אז מהו עיסוי רפואי? זהו קודם כל, עיסוי טיפולי שנועד לרפא את הגוף ולקדם את החלמתו ולכן רק מומחה כשיר בעל השכלה רפואית יכול לבצע אותו. אי אפשר ללמוד עיסוי רפואי באופן עצמאי, בדיוק כפי שאי אפשר לקבל השכלה רפואית מלמידה עצמית. ולמרות שלאחרונה הופיעו כל מיני מדריכים שמלמדים את הטכניקות עיסוי, אין לעקוב באופן עיוור אחריהם כי עיסוי לא מוסמך יכול לגרום להרבה יותר נזק מתועלת.

   בממוצע, משך העיסוי הרפואי נמשך בין 3 ל -60 או 90 דקות, תלוי בקבוצת השרירים שעליהם מתבצע העיסוי. הרופא קובע אם יש צורך בעיסוי יום יומי או פעם בx זמן. משך הטיפול תלוי בגיל המטופל, במחלה ממנה סובל המטופל ומצבו הכללי של הגוף, אך הטיפולים הראשונים בדרך כלל מעט קצרים יותר כי הגוף צריך להסתגל בהתחלה לטיפולים. משך הטיפולים הינם לפחות 5 טיפולים, מקסימום – 20-25. עיסוי רפואי כולל טכניקות סטנדרטיות שהפכו לקלאסיות במהלך השימוש בהן הכוללים ליטוף, שפשוף, רטט. מידת החשיפה ומספר החזרות של כל אחת מהן נקבעת על ידי הרופא.

   על עקרון הפעולה, עיסוי רפואי דומה לעיסוי קלאסי – הוא גם משפר את זרימת הדם, משחרר שרירים תפוסים, משפר את זרימת הדם וזרימת הלימפה. ההבדל העיקרי הוא שעיסוי קלאסי משפיע רק על העור והשרירים, בעוד שהעיסוי הרפואי פועל עמוק יותר ומשפיע על מערכות הדם, העצבים והלימפה והאיברים הפנימיים. לכן ניתן לבצע עיסוי רפואי רק על ידי מומחה מנוסה בעל השכלה רפואית.

סוגים של עיסוי רפואי:

בהתאם ללוקליזציה של האזור הפגוע, העיסוי הרפואי מחולק לסוגים הבאים

  •  מקומי: עיסוי רפואי של הגב, המפרקים, בטן תחתונה ועליונה, ראש, הצוואר וכו׳.
  •  אורולוגי: ממריץ את הפעילות של שלפוחית ​​הזרע, הערמונית, השופכה – מבוצע בצורה טרנסקטרלית.
  • גינקולוגית: משפרת את זרימת הדם לאיברי האגן, מנרמל את טונוס הרחם, מגביר את החשק המיני, מאיץ את תהליכי ההחלמה לאחר ניתוח ולידה.
  •  דרמטולוגית: מסייעת בהפחתת תסמיני האקזמה והדרמטיטיס, שיפור זרימת הדם והלימפה באזור הבעיה והסרת חומרים פעילים ביולוגית – היסטמין, ברדיקינין.
  •  טיפול בדיבור: על ידי נורמליזציה של טונוס השרירים האחראים על הדיבור. עיסוי רפואי מסוג זה מתקן הפרעות דיבור, שהופעתן קשורה לפתולוגיות מסוימות – שבץ, פגיעה מוחית וכו׳.
  •  אופתלמולוגית: משפרת את מחזור הלימפה ודם, הראייה.
  •  ידני: השימוש בטכניקה ידנית זו מאפשר לך להשפיע על האיברים הפנימיים
  • שיניים: משמש למחלות באזור הלסת החזותית
  • למחלות של איברי אף אוזן גרון.
עיסוי

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו הסבר מקצועי ומפורט

דילוג לתוכן