קונדילומה

מתי, מי ובאיזה גיל נדבקים ב HPV ?

ההדבקה בנגיפי HPV מתרחשת ברובה זמן קצר לאחר תחילת יחסי המין עם בני זוג נשאי הנגיף.

שכיחות הגידולים גבוהה יותר בזכרים אבל שכיחות נשאות ה HPV  גבוהה יותר בנשים.

הגילאים השכיחים ביותר הם 17-33 כשהשיא הוא בגילאי 20-24 שנים.

מהי קונדילומה?

הקונדילומה, מחלת עור הנגמרת על ידי נגיף הפפילומה האנושי (HPV-HUMAN PAPILLOMA VIRUS)המחלה מתבטאת בהופעת יבלות קטנות בצבע עור המופיעות על איבר המין. (אצל נשים מופיעה הקונדילומה על שפת הנרתיק ואצל גברים על גבי הפין, האשכים ופי הטבעת). קוטרן של יבלות הקונדילומה הוא מילימטרים בודדים. הן בולטות במקצת מעל העור ולעיתים מופיעות במבנה צפוף המזכיר כרובית. גברים ונשים רבים בגילאי 25-35 אשר קיימו יחסי מין עם מספר בני זוג, נושאים בגופם את נגיפי הפפילומה אך רק בקרב אחוז קטן מהם תתפתח קונדילומה. נגיפי הפפילומה מצויים בשכבת העור העליונה חודרים אל העור עד לעמוק של 1.5 מ”מ אך אינם חודרים למחזור הדם.

איך ניתן לטפל בקונדילומות?

ישנם שני סוגים עיקריים של טיפול, בראשון מורחים משחה או תחליב רפואי שמטרתו היא להחליש ולהפיל את הנגע.
הסוג השני היא הסרה של היבלת ע"י רופא בהסרה כירורגית או באמצעות לייזר. סוג הטיפול נקבע לפי מיקום, כמות וגודל הנגעים, בפגישת הייעוץ הרופא יסביר על השיטות ומה השיטה העדיפה לפי המצב הנתון.

מה טיפול הלייזר עושה?

הלייזר מייבש ומאדה את היבלת, הקונדילומה, כך שהיא נעלמת במהלך הטיפול. הטיפול אינו מצריך הרדמה, אין צורך בתפרים,
אין צורך בהכנה מיוחדת לטיפול או טיפול מיוחד אחריו, ואין תופעות לוואי אחריו.

הסרת קונדילומה

הטיפול בקונדילומה הוא טיפול שמבוסס על היגיון מאוד פשוט: יבלות מופיעות על גבי או באזור אברי המין וכדי לטפל בבעיה, פשוט מסירים אותה. ואכן, כל הטיפולים בקונדילומה מבוססים על תהליך של הסרת קונדילומה, בשיטות שונות, אך הטכניקה היעילה והמדויקות ביותר להסרה של קונדילומה היא הסרת גידולי קונדילומה בלייזר 2CO, בהכוונה של קולפוסקופ ואחרי צביעה מיוחדת ובאמצעות לייזר רך.

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו הסבר מקצועי ומפורט

דילוג לתוכן