טיפול ביבלת באברי המין

יבלת חרוטית (קונדילומה) היא מחלה נגיפית (ויראלית) הנגרמת ע"י זנים שונים של נגיף הפפילומה האנושי (HPV- Human papillomavirus).
המחלה שפירה, אינה מהווה סכנה לחיים, מועברת במגע מיני ומופיעה בגברים ובנשים.

מתבטאת בהופעת נגעים בגדלים שונים באזור אברי המין או קרוב לפי הטבעת.

ללא טיפול היבלות עלולות להתפשט ולגדול אך כמו רוב המחלות הנגיפיות, הנגעים יכולים לעיתים לחלוף מעצמם.
נהוג לטפל בנגעים כאשר יש תלונות של אי נוחות, גרד, צריבה, דימום, בעיה אסתטית או רגשית.

קונדילומה היא מחלת מין הנגרמת כתוצאה מהדבקות בוירוס הפפילומה האנושי (HPV – Human Papilloma Virus), ומתבטאת ביבלות באיבר המין.

קיימים מעל 100 זנים של וירוס הפפילומה, אך רק כ-40% מהם גורמים לקונדילומות. רוב מקרי הקונדילומות נגרמים על ידי זנים 6 ו-11.

וירוס הפפילומה האנושי הוא הווירוס הגורם לסרטן צוואר הרחם, אך מדובר בזנים שונים של הנגיף הגורמים לתסמינים אחרים מהזנים שגורמים לקונדילומות.

ניתן למצוא בשוק שיטות ישנות יותר להסרת היבלות, כמו למשל שימוש בחנקן נוזלי, במחט חשמלית, הסרה כירורגית או משחות שונות, אך רוב השיטות האלו פחות יעילות. לרוב יש צורך במספר רב של טיפולים, הטיפולים עצמם מכאיבים ורבים מהם מותירים סימנים או צלקות על הגוף. לכן עדיף לבחור בטכנולוגיית הלייזר, המאפשרת טיפול מהיר ויעיל יותר. יתרונות הטיפול כוללים:

  • טיפול בלייזר נחשב לטיפול מבוקר ומדויק, המאפשר התאמה מושלמת של עוצמת קרן הלייזר לגודל היבלת ולמיקום שלה. בצורה כזו, ניתן למנוע כאבים מיותרים והותרה של צלקות או סימנים על העור.
  • טיפול בלייזר אינו מחייב אשפוז או הרדמה, לכן ניתן לחזור לשגרה כבר באותו היום.
  • הטיפול מאושר על פי התקנים המחמירים ביותר, כולל משרד הבריאות האמריקאי ומשרד הבריאות הישראלי.
  • הטיפול הוכח בצורה מדעית בתור הטיפול היעיל והמהיר ביותר לעצירת ההתפשטות של הקנדילומה. הטיפול מסייע למערכת החיסון של הגוף להתמודד מול הנגיף.
  • הטיפול מתאים לכל סוגי העור, בזכות היכולת לווסת את קרן הלייזר לעוצמה המתאימה. במהלך הטיפול המטופל חווה תחושת חום או צריבה קלה בלבד.

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו הסבר מקצועי ומפורט

דילוג לתוכן