חומצה היאלורונית – טיפול אנטיאייג’ינג מהטבע

חומצה היאלורונית היא למעשה חומר טבעי-אורגני המופק באופן רציף בכל גוף יצור חי – וכך גם בגוף האדם כמובן. אחד הטיפולים הפופולריים הוא זריקה של חומצה היאלורונית, המוכרת גם בשם היאלורונן. מדובר ברב-סוכר שמיוצר באופן טבעי בתווך הבין תאי של רקמות רבות, ובהן הסחוסים, העור, רקמות חיבור ואפילו מערכת החיסון. החומצה ההיאלורונית סופחת אליה מים ויוצרת מרקם של ג'ל, כך שכאשר מזריקים אותה למקומות נבחרים בפנים היא ממלאת את הנפח של השרירים והעצמות שאבדו והעור נראה מתוח יותר.

ככל שהאדם צעיר יותר,כמות החומצה בתאים גבוהה יותר , מה שמשווה את המראה החלק. לכן , נעשה שימוש בחומצה ע"מ לטפל בקמטים , מה שמשפר מאד את ניראות העור.

הזרקת חומרי מילוי מהווה טיפול פשוט ואפקטיבי לשיפור איכות העור, למילוי קמטים וקמטוטים ולהחזרת נפח שאבד. ניתן להשתמש בחומרי מילוי ממשפחות שונות: חומרים המבוססים על קלציום הידרוקסיאפטיט וחומרים המבוססים על חומצה היאלורונית.

כיצד להזין את העור בחומצה היאלורונית מבחוץ?

בטיפולים המודרניים משתמשים בשיטות רבות ושונות, אך בחומרי המילוי הנפוצים ביותר (פילרים) לרוב משתמשים בשביל לבצע טיפולים למילוי קמטים, עיצוב פנים, ולכמה סוגים של מזותרפיה. קרא עוד על הטיפולים האלה להלן.

אחד מהיתרונות הגדולים של חומצה היאלורונית הוא שלא צריך לבצע ״טסט רגישות״ לחומר לפני ההזרקה. הפילרים שמיוצרים בטכנולוגיה החדישה מטוהרים כמעט ב- 100% מחלבונים כך שאין חשש בכלל מפני תגובה אלרגית להזרקת הג׳ל. כשהזרקת ההיאלורונן מתבצעת על פני העור, היא משתלבת באופן טבעי עם הרקמות ללא פברוסיס (ליפת) ואין חשש שהגוף ידחה את המילוי כמו שעלול להתרחש למשל כשמזריקים סיליקון או ביו-אלקמיד (שכבר כמעט ולא מזריקים בישראל) ובנוסף, הזרקת חומצה היאלורונית איננה משנה את המבנה הטבעי של העור, ויש לה השפעה מועילה בכך שהיא משרה עליו לחות גדולה. יתרונות בולטים נוספים הם תוצאות טבעיות והשפעה מיידית לאחר הטיפול כך שניתן להבחין בתוצאות המעולות ממש מיד בסיום ההליך.

אזורי הטיפל

  • עיצוב עצמות לחיים ופיסול עצמות הפנים
  • הקניית נפח לאזורים שונים בפנים
  • מילוי שקעים טמפורליים (שבצידי הראש)
  • תיקון אף
  • הרמת גבות בשילוב עם בוטוקס

יעילות חומצה היאלורונית ברפואה

מחקרים הוכיחו כי חומצה היאלורונית יעילה בטיפול בראומטיזם ודלקת מפרקים (Osteoarthritis) ובמיוחד ע”י הזרקה (הצורה היחידה שקיבלה אגב את אישור ה-FDA האמריקאי). במחקר מקיף שבוצע בארה”ב הוכח כי אצל 80% מהמשתתפים חלה הקלה משמעותית בכאבים מהם סבלו במפרקים ובאופן מיידי לאחר הזרקתה. פרק הזמן ממועד ההזרקה ועד להתפוגגות החומצה וחזרת הכאבים נמשך כשנה לאחריה המטופלים נדרשו להזרקות נוספות לשמירה על התוצאה.

 

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו הסבר מקצועי ומפורט

דילוג לתוכן