טיפול בפיגמנטציה

על פניו, פיגמנטציה לא נוגעת לתחום האנטי אייג'ינג, אבל ברור לכולם שהיא מעידה על הגיל המתקדם. לא תמצאו כתמי עור אצל מי שרק החלו את חייהן. אנחנו אוספות אותם לאורך החיים כגלויות שנשלחו אלינו ממקומות שאולי נהנינו בהם פעם (איזו סיגריה טובה, חופשות בטן־גב), אבל היינו שמחות לחרוט את החוויות הללו בזיכרון ולא באמצע הלחי.

 

אנחנו מעדיפות לחגוג את ההישג של "שרדנו עד היום ובכיף", עם עור חלק. עוד הרבה לפנינו ורצוי שניראה במיטבנו כשאנחנו מגיעות אל העתיד.

מדוע נוצרים כתמי עור: פיגמנטציה?

כתמי פיגמנטציה נוצרים כשפיזור הפיגמנט איננו אחיד: באזור מסוים ריכוזו גבוה ובאזור אחר תקין. אזור עם ריכוז גבוה של פיגמנט נראה ככתם פיגמנטציה.

הסיבות להופעת כתמי פיגמנטציה רבות: הורמונאליות, חשיפה לשמש, חיים באזור עם רמת זיהום אויר גבוהה, תרופות מסוימות ואפילו טראומה לעור למשל בעקבות אקנה או הסרת שיער בלייזר.

הפרעות פיגמנטציה

ההפרעות נחלקות לשני סוגים עיקריים:

  • היפר-פיגמנטציה – הופעת כתמים כהים יותר מגוון העור הטבעי
  • היפו-פיגמנטציה – הופעה של כתמים בהירים יותר מגוון העור הטבעי

היפר-פיגמנטציה

היפר-פיגמנטציה נפוצה יותר בקרב אנשים בעלי עור כהה, והיא נוטה להחמיר לאחר חשיפה לשמש. הסיבה השכיחה ביותר להיפר-פיגמנטציה היא מלזמה (melasma) – שבאה לידי ביטוי בכתמים כהים, הן באזורים שונים בפנים והן על אמות הידיים. ב- 90% מהמקרים מופיעה המלזמה בנשים בגיל הפוריות.

היפו-פיגמנטציה
יש מספר רב של גורמים האחראים ליצירת  כתמים בהירים בעור. אחד המרכזיים שבהם  הוא מחלת ויטילגו. כתוצאה מהמחלה, השכיחה בעיקר באנשים צעירים, נפגעים התאים היוצרים את המלנין – בעיקר בקצות הידיים וסביב העיניים והפה. 

יתרונות של הסרת פיגמנטציה בלייזר בקליניקה ד"ר ביוטי

  • מכשור רפואי מתקדם ביותר באישור הFDA האמריקאי ומשרד הבריאות
  • מספר טיפולים נמוך
  • תוצאות כבר מהטיפול הראשון
  • טיפול בכל סוגי פיגמנטציה

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו הסבר מקצועי ומפורט

דילוג לתוכן