הסרת נקודות חן

הסרת נגעים

הסרת נקודות חן – שבועיים לאחר הטיפול

ישנן מספר מטרות להסרת נקודות חן בלייזר – לשיפור מראה של המטופל, העלמת מום קוסמטי והרצון למנוע מכתם הלידה להתדרדר למלנומה (סרטן העור). יש מומחים שאומרים שנקודת חן בגוף היא רימון שיכול להתפוצץ בכל רגע. אנו עונדים רימונים על עורנו, בעוד שכדאי להקפיד על בטיחות מוחלטת לעצמנו וליקירינו, במיוחד במדינה כה שטופת שמש כמו ישראל.

ואם יש לך כמה נקודות חן? ראשית כל, עליך להסיר בעזרת לייזר את אלה הנמצאות על הפנים, החזה, האזורים הפתוחים של הגוף (מכיוון שהן חשופות לשמש), את נקודות חן שנפגעות בקלות (במהלך גילוח, היגיינת העור, סירוק שיער ולבישת בגדים , וכו). כל הגורמים הללו מגבירים את הסיכון לניוון של נקודת חן רגילה לתצורה ממאירה. בנוסף, יש צורך להסיר בלייזר את נקודות חן שהופיעו באופן בלתי צפוי וגדלות במהירות. ובכן, אם נקודות חן מקלקלות את המראה, יש להסיר אותן פשוט מטעמי אסתטיקה.

הרפואה הישראלית מציעה שיטות שונות להיפטר מבעיית נגעים בעור.

 1. הסרה בעזרת אזמל או סכין חשמלית. שיטה זו מושלמת להסרת גידולים ממאירים, מכיוון שבמקרה זה, צלקת ניכרת במקום חתך העור מוצדקת ב 100%. שימוש באלקטרו-קרישה משאיר סימנים בולטים למדי על העור.
 2. השימוש בחנקן נוזלי לצורך קריותרפיה הוא אחד האמצעים הזולים ביותר. הכל קורה על ידי ניסוי וטעייה, שכן כמעט בלתי אפשרי לשלוט ברמת חדירת החנקן. במקום בו הייתה בעבר שומה או פפילומה נותרו כתמים בהירים. אפשר לסלק ניאו-פלזמות על העור בדרך זו מספר פעמים, מכיוון שהניאופלזמה צומחת משכבות העור העמוקות, ולחנקן אין יכולת לחדור לעומק כזה.
Удаление новообразований
הסרת נקודות חן
הסרת נגעים
הסרת נקודות חן

הסרת נקודות חן בלייזר ונגעים בעור – תשובות לשאלות

מהו טיפול להסרת נגעי עור בלייזר?

זהו טיפול שמשמיד נגעים בעור המופיעים בעור באנרגיית אור (קרינה).

כיצד מסירים נגעים בעור באמצעות לייזר?

חייב להכין את העור – לנקות אותו לפני הטיפול. מהות הטיפול היא לאדות את תאי הכליה שכבה לאחר שכבה. הם מתחממים, נפטרים מנוזל תוך-תאי והקרום מתמוטט. כתוצאה מכך נגעים בעור נעלמים, ורקמת חיבור רגילה מופיעה במקומן ללא איום על הבריאות, בעוד שרקמות בריאות אינן נפגעות. נגעים בעור נעלמים לחלוטין ללא עקבות, לכן, ההליך הזה מומלץ לבצע אפילו על הפנים ובאזורים גלויים.

אילו ניאופלזמות ניתן להסיר באמצעות לייזר CO2?

 • כתמי גיל עזים
 • כתמי לידה
 • קונדילומות
 • פפילומות
 • יבלות
 • ועוד הרבה ניאופלזמות אחרות.

ספקטרום הקרניים (שמכוונן על ידי מומחה) פועל על תאים מוטציה מבלי להשפיע על רקמות בריאות. הסיכון לסימנים שיוריים נמוך מאוד, והעור מתחדש במהירות מעוררת קנאה, והבעיות נעלמות.

מי מבצע הסרת ניאופלזמות?

כל מי שמגיע למרפאת לרפואה אסתטית דר ביוטי נהנה מטיפולים קוסמטיים איכותיים שמתבצעים על ידי מומחים מוסמכים בעלי מקצועיות גבוהה וניסיון רב בתחום זה.

במילים אחרות, אם אתם מודאגים מבעיית נגעים בעור ונקודות חן בפנים ובגוף, הסרת נגעים לייזר תהיה הפיתרון הטוב ביותר ותעזור לכם לשכוח את הבעיה בהקדם האפשרי.

מה עוד חשוב לקחת בחשבון?

 1. לפני הטיפול, אסור לך לחשוף את עורך לקרני השמש – אסור לבקר באולפני שיזוף, או להיות בשמש.
 2. אין צורך להשתמש בקרמים. הגבל איפור יום לפני הטיפול שלך.
 3. לעולם אל תפתור את הבעיה בעצמך! זה יכול להוביל לפציעה, דימום וזיהום.

בגישה הנכונה תוכלו לשמור על עור בריא ויפה.

אך על מנת לקבל מידע מלא, עליך להתייעץ עם מומחה.

איך מופיעות נקודות חן על הגוף?

נקודות חן מוכרות לנו מכיוון שלכל אחד יש אותן. חלקן מופיעות אצלנו מלידה, בעוד שאחרים מתעוררים לאורך זמן, במהלך החיים. מהי נקודת חן?

נקודת חן (או נבוס הוא השם הרפואי) היא אוסף של תאים שמצידם מייצר פיגמנט כהה (ומכאן צבענו החום המוכר). לפעמים הן נראות כמו כתם כהה, הן יוצרות אשכולות. לפעמים הן ממוקמות בשכבות העמוקות של האפידרמיס.

אם אנו מדברים על נקודות חן מולדות, לרוב אנחנו לא שמים לב עליהן. כמובן שמספר המלנוציטים ממלא תפקיד חשוב ולכן לנקודות חן יש צבעים שונים – לפעמים הם בהירים, ולעיתים הם חומים כהים. נגעים כאלה יכולים ליצור בעיה אסתטית, במיוחד אם הם נמצאים במקומות גלויים – על הפנים, החזה, הצוואר, הזרועות.

באשר לנקודות חן נרכשות, הן מופיעות על הפנים והגוף בכל גיל.

גורמים אלה יכולים לגרום להופעת נקודות חן בגוף שלנו:

 • הפרעות הורמונליות שונות
 • נטייה תורשתית להופעת נקודות חן, גנטיקה
 • כוויות שמש, השפעות החשיפה לקרינה אולטרה סגולה.

יש צורך לעקוב אחרי נקודות חן לאורך כל החיים. חלקן לא רק מהווים בעיה באסתטיקה (במיוחד אלה שנמצאות בשטחים פתוחים בגוף), אלא יכולים להתדרדר למלנומה (סרטן). הבחירה הטובה ביותר היא הסרת נקודות חן בלייזר. הלייזר עוזר לשכוח את הבעיה ומבטל את הצורך להסתיר נקודות חן מכוערות באיפור, או לדאוג שהן עלולות להוביל למחלה קטלנית.

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו הסבר מקצועי ומפורט

דילוג לתוכן