צלקות קלואידיות

מה זה צלקת? צלקת היא היווצרות צפופה של רקמת חיבור הנוצרת בעקבות התחדשות רקמות לאחר ניתוח כירורגי, פציעה, דלקת.

רקמת הצלקת מורכבת בעיקר מסיבי קולגן ובעלת תכונות תפקודיות מופחתות.

צלקות רגישות במיוחד לאור השמש, בלוטות זיעה אינן מתפקדות והשיער אינו צומח עליהן.

במה צלקת קלואידית שונה מעמיתיה?קלואיד הוא גידול של רקמת חיבור. צלקות קלואידיות מופיעות בעיקר אצל אנשים בעלי נטייה מסוימת אליהם.גורמים המשפיעים על היווצרותו של קלואיד:

  •     חוסר איזון הורמונלי
  •    הריון
  •    גיל ההתבגרות
  •    לוקליזציה באזור שריר

 

הדלתא, החזה, תנוך האוזן, הגב העליון .קיים שני סוגים של צלקות קלויד. הסוג הראשון מופיעה על רקמה שלא עברה שום שינוי, הסוג השני של הצלקת מופיעה לאחר פציעה, ניתוח.

צמיחת הצלקת מתחילה 1-3 חודשים לאחר ההחלמה של הפצע ונמשכת מספר חודשים, ולאחר מכן הצלקת נשארת ללא שינוי לאורך כל חייו של האדם.צלקת קלואידית אמיתית נוצרת לאחר פציעות קלות, לאחר נשיכת חרקים, לאחר זריקה, כוויה קטנה. מאפייני הצלקת הם בליטה בצבע לבן או ורוד, מרקם צפוף, עם משטח מבריק וחלק. באמצעות בדיקה היסטולוגית של הצלקת ניתן לראות ירידה בסיבים אלסטיים, סיבי קולגן היאליים, דילול הדרמיס. בסיס הצלקת הוא רקמת חיבור עם מספר רב של פיברובלסטים. שיטות לטיפול בצלקות קלואידיות: קיימים מספר שיטות לטיפול. טיפול כירורגי בצלקות קלואידיות. לפי השיטה הזו פוצעים את הצלקת לאחר מכן מנקבים קורטיקוסטרואיד בשולי הפצע. אך גם כאשר מנקבים אותו עם סטרואידים, הקלואיד חוזר לכן הסרת צלקת באמצעות טיפול כירורגי אינו טיפול אמין. טיפול באמצעות פלסטר סיליקוני: ישנו שימוש מוגבר בפלסטרים לטיפול בצלקות קלואידיות והיפורטרופיות. על ידי הפחתת זרימת הדם והפחתת החמצן, הצלקת מתחילה להתיישר עם פני העור. למרבה הצער, בעזרת פלסטרים מסיליקון לא ניתן להיפטר לגמרי מהצלקת, אך אפשר להקטין אותה במידה משמעותית. משחות להעלמת צלקות:הבסיס של המשחות הללו הוא סיליקון אשר יכול לעצור את הגדילה של הצלקת אך לא יוכל להעלים אותה לחלוטין. טיפול קומפרסיוני:על ידי הפחתת זרימת הדם בקלואיד ניתן להפחית את גודלו משמעותית. הטיפול יעיל במיוחד על  קלואידים הממוקמים על הידיים ורגליים. איזו שיטה הכי יעילה?בקליניקה דר ביוטי אנו פיתחנו את השיטה היעילה ביותר. שילוב של הזרקת סטרואידים וטיפולי לייזר. באמצעות הזרקת חומר הנקרא קורטיקוסטרואיד, פיברולסטים הנמצאים בקלואיד מתחילים להתפרק והלייזר משטח את פני העור עם פני השטח של הקלויד. בעקבות זאת בעזרת מספר טיפולים ניתן להשיג תוצאות מדהימות ולהעלים את הצלקת לגמרי. 

לפרטים נוספים ניתן לקבוע פגישת יעוץ. 

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו הסבר מקצועי ומפורט

דילוג לתוכן