הסרת קסנטלזמה

למה מובילה הפרעת חילוף החומרים בשומנים? לפעמים, למרבה הצער, זה מוביל ל- קסנטלזמה – לוחות צהובים, שטוחים (לפעמים מוגבהים מעט) שנוצרים באופן סימטרי, לרוב סביב העפעפיים.

 

בעיה אסתטית מובילה לאי נוחות בחיי היומיום, חוסר היכולת להתאפר במידת הצורך, מביא אי נוחות פסיכולוגית ומתחמים נוספים.

המראה של קסנטלזמה נובע מהגורמים הבאים:

 • סוכרת.
 • מחלה היפרטונית.
 • הפרה של חילוף החומרים בשומן. 

המומחים במרפאה לרפואה האסתטית דוקטור ביוטי יסירו עבורך את הקסנטלזמה בהקדם האפשרי. ואכן, למעשה, הבעיה הזו נפתרת בפשטות – הסרת לייזר היא דרך נפלאה לכל המטופלים שלנו, ללא קשר לגילם ולמורכבות המצב.

ישנם מקרים בהם קסנטלזמות ממוקמות באזורים אחרים בעור, למעט העפעפיים. יש להם גם גוון צהוב. אם אתה מודאג מנוכחות של פגמים קוסמטיים על הפנים שלך, עליך לפנות למומחים שלנו לבדיקה וייעוץ. בתרגול שלנו, מקרים של סילוק מוחלט של קסנטלזמות בהליך אחד אינם נדירים. עם זאת, הכל אינדיבידואלי, על מנת לקבל מידע מפורט, עליך לקבוע פגישה להתייעצות עם המומחים שלנו.

מהן השיטות להסרת קסנטלזמה באזור העפעפיים?

 1. טיפול מסורתי – הסרה בעזרת אזמל. התערבות זו מלווה בתפרים. ברוב המקרים זה מוביל לצלקות. דימום מתרחש ב 100% מהמקרים, כך שיש סיכוי לזיהום במהלך ההליך. נעשה שימוש בשיטה זו במקרה של גידולים גדולים או אם ישנה כיסוי יתר של העפעף העליון. במקביל, מסירים את היווצרות עודפי העור. יש סיכוי להישנות. בגלל זה טיפול מהסוג הזה נחשב למסוכן.
 2. טיפול בטמפרטורה נמוכה – משתמשים בחנקן נוזלי לרוב כמקרר. בטמפרטורה של מינוס מאה ותשעים מעלות, הקפאה והרס של מבנה הרובד השומני מתרחש עם השלכות קוסמטיות מצוינות. קשה להגן על העין מפני ההשפעות של טמפרטורות נמוכות, ולכן לא ניתן לקרוא לשיטה זו בטוחה.
 3. טיפול בגלי הרדיו פועל עם גלים בתדר נתון. בהשפעת חום הנובע מאלקטרודה דקה, תאי הניאופלזמה מתים עם אפקט אסתטי טוב. סיכון מינימלי לסיבוכים ואירועים חוזרים לאחר כריתה.
 4. שימושים כימיים לשריפת חומצת פלאק, בדרך כלל יישומי חומצה טריכלורואצטית. בהם משמשים לעתים רחוקות בגלל הסכנה במגע עם העיניים.
 5. קרישה אלקטרונית עובדת עם זרם בתדר גבוה. אלקטרודה מונחת על הניאופלזמה, מוחל עליה זרם ותאי הגדילה נהרסים. לבסוף, אתר הזיהום נרפא בעוד עשרה ימים. משחים עליו משחות מיוחדות. השיטה מתאימה לתצורות קטנות. אין סיכון לכוויות ברשתית.
 6. טיפול בלייזר מאדה את היצירה באמצעות קרן לייזר. שיטת חשיפת הלייזר לניאופלזמות נחשבת ליעילה והבטוחה ביותר כיום. עיניו של המטופל מוגנות באמצעות משקפיים מיוחדים. הפצע נרפא מתחת לקרום לאחר מספר ימים. מומחה מנוסה מסוגל להסיר את כל התצורות בבת אחת, אך זה מאוד אינדיבידואלי.

אז מה היתרונות של הסרת קסנטלזמה בלייזר?

 • רקמת העור הבריאה הסמוכה אינה נפגעת כלל.
 • שיטה זו אינה גורמת לדימום, היא סטרילית לחלוטין.
 • אין סיכון לחלות בצלקות וצלקות.
 • החלמה מהירה במיוחד לאחר ההליך.
 • אין נזק וסיכון לריריות העין.

איך עברה תקופת השיקום?

התאוששות לאחר ההליך מתרחשת במהירות רבה מכיוון שאין ממש תופעות לוואי מחשיפה ללייזר. הכל מאוד אינדיבידואלי, אך לרוב הפצע שהוסר מחלים בתוך 7 ימים, ואחרי שבוע נוסף הוא נעלם לחלוטין.

 

אל תתאמצו

צרו קשר וקבלו הסבר מקצועי ומפורט

דילוג לתוכן